Napilapos újságíróként dolgoztam, és egy időszakban nálam gyűltek a meghívók. Amikor megkaptam őket, felírtam a rovat naptárába, mikor, hol és mi történik, majd az adott nap előtt eldöntöttük, melyik eseménnyel ki foglalkozzon, egyáltalán el tudunk-e menni. Igen, előfordult, hogy nem volt rá kapacitásunk.
Egyik nap érkezett egy szépen díszített, papírra nyomtatott meghívó. Megnéztem, ha jól emlékszem, kulturális eseményre szólt, egy kisebb településre. Csak éppen az nem derült ki belőle, mikor lesz az a program, amelyikre invitáltak minket. Háromszor is átolvastam a papírt az első betűtől az utolsóig, hátha én voltam figyelmetlen, de hiába: egyszerűen nem írták bele az időpontot. Telefonszámot sem tartalmazott a meghívó, hogy gyorsan megkérdezhessem tőlük. Megmutattam a főnökömnek, de ő azt mondta, hogy – mivel az esemény a mi szempontunkból nem nagy horderejű – ne töltsem nyomozgatással az időmet. Így onnan végül nem tudósítottunk…
Szóval mi legyen mindenképpen egy meghívóban? A három legfontosabb dolog derüljön ki belőle: mi, hol és mikor történik. Mindemellett hasznos, ha eláruljuk, ki a szervező, ki vesz részt az eseményen, és érdemes feltüntetni egy telefonszámot is; ha a címzetteknek még kérdésük van, feltehessék nekünk. A program jellegétől függően közölhetjük azt is, milyen ruhát illik viselni, vagy meddig tart a rendezvény.
Ha nem írunk rutinosan, érdemes valakivel átolvastatni az elkészült szöveget. Vagy profira bízni az egészet. 🙂